Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Niedziela, 2024-06-16 ( Imieniny: Aliny, Anety)

BIP - Starostwo Powiatowe w Nisku - Zawiadomienie Starosty Niżańskiego o wygaśnięciu decyzji o rejestracji pojazdów

Zawiadomienie Starosty Niżańskiego o wygaśnięciu decyzji o rejestracji pojazdów

Starosta Niżański 

Nisko, dnia 10 czerwca 2024 r.

ZAWIADOMIENIE

Starosta Niżański, działając na podstawie art. 17 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości (Dz. U. z 2023 r. poz.1394 ), zawiadamia że decyzje o rejestracji pojazdu wydane przed dniem 14 marca 2005 r., dotyczące pojazdów nieposiadających ważnego okresowego badania technicznego, w stosunku do których ich posiadacze nie dopełnili obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, jeżeli pojazd im podlega, przez okres dłuższy niż 10 lat, przypadający bezpośrednio przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, wygasają z dniem 10 czerwca 2024 r.

Nie podlegają wygaszeniu decyzje o rejestracji pojazdów zabytkowych oraz pojazdów wolnobieżnych.

Istniejące pojazdy, wobec których wygaszono decyzje o rejestracji, z powodu powyższych przyczyn, mogą być powtórnie rejestrowane.

Zgodnie z art. 17 ust. 3 ww. ustawy zawiadomienie o wygaśnięciu decyzji o rejestracji pojazdów, może odbywać się przez publiczne obwieszczenie.

Wykaz jest również dostępny w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nisku .

Autor: Bogdan Zalewski

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-10 12:09przez: Bogdan Zalewski
Opublikowano:2024-06-10 12:19przez: Jarosław Zalewski
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Nisku
Odwiedziny:62

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo